Този сайт използва бисквитки (cookies). Ако желаете можете да научите повече тук. Разбрах

ODIT.info > Практика > Данъци

Изпрати Принтирай страницатаA-AA+

Служебните бележки по ЗДДФЛ

13 Mar 2008, видяна 3818 пъти
реклама
В бр. 1 от 2008 г. на сп. „Експерт" Биляна Гецова, данъчен експерт, разглежда казуса: Кой образец на служебни бележки може да се използва при определянето на годишния размер на данъка от работодателя по основното трудово правоотношение към 31.12.2007 г., доколкото през 2007 г. бяха утвърдени два образеца на „служебни бележки": по чл. 38 от ЗОДФЛ (обн. ДВ, бр. 2 от 2007 г.) и по чл. 45, ал. 1 от ЗДДФЛ (обн. ДВ, бр. 92 от 2007 г.)?

Служебните бележки, издадени до 13.11.2007 г., на която дата са обнародвани новите образци по чл. 45 от ЗДДФЛ, в случай че съдържат необходимата информация за пълния размер на сумите за доброволно осигуряване и застраховане, както и сумите за дарения, удържани от работодателя при изплащането на дохода от трудово правоотношение, макар че правното основание (чл. 38 от ЗОДФЛ), на което са утвърдени, е отпаднало, могат да се използват. В случай че в издадените по стария образец служебни бележки не се съдържат посочените данни, лицата, получатели на дохода, следва да представят пред работодателя по основното си трудово правоотношение към 31.12.2007 г., както и да приложат към годишната данъчна декларация новата служебна бележка по утвърдения на основание чл. 45, ал. 1 от ЗДДФЛ образец.

Служебните бележки, издавани след 13.11.2007 г., следва да са в съответствие с новия образец.

Изпрати Принтирай

Моят ODIT.info

КАЛЕНДАР